Źródło: przegladkoninski.pl

Dziewięć wieńców dożynkowych walczyło o tytuł tego najpiękniejszego podczas dożynek gminno-parafialnych w Ostrowążu. Wygrał ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Półwioska Starego. Zobacz zdjęcia i materiał TV.

– Dożynki to czas dziękczynienia za plony. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o naszych rolnikach, bowiem chleb produkowany od wieków przez mieszkańców polskich wsi jest dla nas wszystkich podstawą egzystencji – mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz miasta i gminy Ślesin. Dodając, że to piękne święto pokazuje, iż rolnictwo to jest coś więcej niż żywność.
– Jest ono ważne nie tylko dla gospodarki, lecz również skarbnicą cennych wartości społecznych i kulturowych. Dzisiejsza wieś kultywując tradycje otwiera się na współczesność, bo tego wymaga od nas świat – stwierdził. Rolnikom dziękował za trud i zaangażowanie w rozwój wsi.

Starostami tegorocznego święta plonów byli Emilia Walczak z Teodorowa oraz Marcin Przybylski z Ostrowąża. Na ręce burmistrza przekazali bochen chleba wypieczony z tegorocznych, jako symbol pracy wszystkich rolników gminy Ślesin.

W tym roku gminę odwiedził Zespół Folklorystyczny „Smólnik”. Na scenie można było podziwiać także młodych lokalnych wykonawców, czyli uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowążu, którzy przygotowali bogaty program. Z podziwem wszyscy patrzyli także na wykonane wieńce dożynkowe, startujące w konkursie o miano tego najpiękniejszego. Wygrał ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Półwioska Starego. Jak mówiła jego przewodnicząca Halina Biesiada, prace nad nim trwały około miesiąca.

 

adminImprezyDziewięć wieńców dożynkowych walczyło o tytuł tego najpiękniejszego podczas dożynek gminno-parafialnych w Ostrowążu. Wygrał ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Półwioska Starego. Zobacz zdjęcia i materiał TV. – Dożynki to czas dziękczynienia za plony. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o naszych rolnikach, bowiem chleb produkowany od wieków przez mieszkańców polskich...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
590 razy przeczytano