LM.pl

W gospodarstwie rolnym Jana Szmidta w Biskupiu, w gminie Ślesin, odbył się Dzień Kukurydzy.

Firma Szmidt z Biskupia zajmuje się skupem zbóż oraz zaopatrywaniem rolników w niezbędne środki do produkcji rolnej. Współpracuje z okolicznymi gospodarstwami w regionie wschodniej Wielkopolski oraz południowej części Kujaw. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1992 roku i cały czas się rozwija, dostosowując ofertę do zmiennych się potrzeb rynku.

Co roku Firma Szmidt z Buskupia organizuje dzień kukurydzy. W tegorocznym uczestniczyło ponad 100 osób. Rolników i producentów nie wystraszył nawet deszcz. – Celem takiego spotkania jest porównanie odmian, które sprzedajemy lub chcemy sprzedawać. Po to, by rolnicy uzyskiwali jak najwyższe plony – poinformował Mariusz Kaliszewski, menadżer ds. skupu i kontraktacji zbóż w Firmie Szmidt.

Firma Szmidt jest w posiadaniu suszarni do kukurydzy o przerobie ok. 400 do 500 ton na dobę. –Obecnie trwa przebudowa suszarni więc jej wydajność wzrośnie do ok. 1000 ton na dobę, w sezonie do 100.000 ton – powiedział Mariusz Kaliszewski. – Tej kukurydzy nam potrzeba. Podczas dnia kukurydzy pokazujemy nowe, lepsze odmiany, nowe technologie, nowe maszyny po to, by rolnicy uzyskiwali lepsze plony. Uprawiali coraz więcej. A ponieważ najlepszymi ekspertami od uprawy kukurydzy są firmy produkujące nasiona, chemię, maszyny, więc zaprosiliśmy ekspertów z poszczególnych firm, aby jako specjaliści omówili odmiany, technologie ochrony roślin oraz sprzęt. Mamy dostawców kukurydzy w promieniu 100 km od Konina, a więc z kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, ale także spod Opola, rolnicy wożą nam kukurydzę.

Bo, jak mówią organizatorzy, bezpośredni kontakt producentów środków do produkcji rolnej z rolnikami jest najlepszy. I o to chodzi podczas corocznego dnia kukurydzy.

adminImprezyW gospodarstwie rolnym Jana Szmidta w Biskupiu, w gminie Ślesin, odbył się Dzień Kukurydzy. Firma Szmidt z Biskupia zajmuje się skupem zbóż oraz zaopatrywaniem rolników w niezbędne środki do produkcji rolnej. Współpracuje z okolicznymi gospodarstwami w regionie wschodniej Wielkopolski oraz południowej części Kujaw. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1992 roku i cały...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
587 razy przeczytano