przegladkoninski.pl

Wiktoria Krakowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie zdobyła grand prix 38. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się w tym roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

Jurorzy, piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie, wysłuchali 30 występów – jednego duetu i 29 solistów m.in. z Konina, Kłodawy, Turku, Ślesina, Kleczewa, Grzymiszewa, Koła i Starego Miasta.
Najmłodszym gratuluję odwagi cywilnej, bo taką trzeba mieć, żeby wystąpić publicznie – mówił podczas odczytywania werdyktu Janusz Szrom. – Gratulujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się wkroczyć na tę scenę i uzewnętrznić własne emocje. Narracja wokalisty polega na tym, żeby uzewnętrznić, co tam w duszy mu gra.

Patrząc na dzisiejsze trendy, cieszę się, że pozostawiacie w sobie tę młodzieńczość, naturalność, bo to jest bardzo ważne – mówiła Joanna Zagdańska. Gratulowała także instruktorom i rodzicom. Werdykt przedstawił Krzysztof Pydyński. Grand prix otrzymała Wiktoria Krakowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, która została zakwalifikowana do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

W kategorii 7-10 lat wygrała Marta Gostkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, pierwsze miejsce w kategorii 11-13 lat zajęła Natalia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie, natomiast w kategorii 14-16 lat zwyciężyła Kinga Żelichowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

Na finał razem z Januszem Szromem uczestnicy zaśpiewali utwór z Kabaretu Starszych Panów „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Organizatorem 38. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a współorganizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

przegladkoninski.pl

adminImprezyprzegladkoninski.pl Wiktoria Krakowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie zdobyła grand prix 38. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się w tym roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Jurorzy, piosenkarka Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Janusz Szrom – muzyk, wokalista jazzowy oraz Krzysztof Pydyński –...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
244 razy przeczytano