Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie przy współpracy Gminny Ślesin i Bogdana Borońskiego – AgroSkansen Leśna Polana wydał książkę pt. „Kuchnia Wiejska Ślesin”. Znalazły się w niej przepisy na potrawy z okolic Ślesina. Wydawnictwo zawiera również najlepsze potrawy biorące udział konkursach kulinarnych organizowanych przez AgroSkansen Leśna Polana.

67 przepisów podzielono w książce na poszczególne grupy: potrawy śniadaniowe i przystawki, zupy, mięsa, ryby, ciasta, nalewki, przysmak„Leśna Polana”i przepisy z IX Festiwalu Gęsi 2017. Książka to pokłosie organizowanych przez Bogdana Borońskiego dziesięciu Festiwali Kuchni Ochweśnickiej i dziewięciu Festiwali Gęsi, przy współpracy Gminy Ślesin i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

Organizowane konkursy głównie miały na celu odtworzenie kuchni ochweśnickiej, zebranie i ocalenie tradycyjnych przepisów potraw pielęgnowanych w rodzinnych kuchniach domowych, zgromadzenie i przekazanie następnym pokoleniom co jadali nasi dziadowie. Zapraszamy do lektury oraz gotowania i przyrządzania tradycyjnych potraw stanowiących dziedzictwo kulinarne Ziemi Ślesińskiej. Książkę można kupić w AgroSkansenie.

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 2/2018

adminBibliotekaMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie przy współpracy Gminny Ślesin i Bogdana Borońskiego - AgroSkansen Leśna Polana wydał książkę pt. „Kuchnia Wiejska Ślesin'. Znalazły się w niej przepisy na potrawy z okolic Ślesina. Wydawnictwo zawiera również najlepsze potrawy biorące udział konkursach kulinarnych organizowanych przez AgroSkansen Leśna Polana. 67 przepisów podzielono w książce na poszczególne grupy:...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
383 razy przeczytano