slesin.naszabiblioteka.com

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin realizuje projekt pn. Koziołek Matołek wędruje do…, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu zorganizowany został konkurs pt.: „Czytam książki nagrodzone statuetką Koziołka Matołka” skierowany do uczniów klas II i III wszystkich Szkół Podstawowych na terenie gminy Ślesin. Zadaniem dzieci było stworzenie ilustracji do książki, która otrzymała nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Poniżej podajemy laureatów konkursu. Nagrody zostaną wręczone podczas spotkań autorskich.

KLASY II

I Świtalski Jakub – ZSP w Ślesinie

I Milwicz Martyna –SP w Wąsoszach

II Walczak Róża – SP w Licheniu Starym

II Olkiewicz Hubert – ZSP w Ślesinie

III Górczewski Adam – SP w Licheniu Starym

III Mrówczyńska Kinga – SP w Szyszyńskich Holendrach

 

KLASY III

I Antecki Kryspin – SP w Wąsoszach

I Graniczny Bartosz – SP w Wąsoszach

II Łapot Wiktoria – SP w Wąsoszach

II Żywicka Amelia – ZSP w Ślesinie

III Giermazińska Amelia – SP w Licheniu Starym

III Janiak Oliwier – SP w Licheniu Starym

 

W ramach projektu zorganizowany został konkurs multimedialny pt.: „Nagrodzeni statuetką Koziołka Matołka” skierowany do uczniów klas IV wszystkich Szkół Podstawowych na terenie gminy Ślesin. Zadaniem dzieci było wykonanie prezentacji multimedialnej o pisarzach, którzy za swoją twórczość otrzymali nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego.

Poniżej podajemy laureatów konkursu. Nagrody zostaną wręczone podczas spotkań autorskich.

Miejsce I

Szmidt Maria – ZSP Ślesin

Dziatkiewicz Kamil – ZSP Ślesin

Miejsce II

Michnik Julia – ZSP Ślesin

Świątek Nikola – SP w Szyszyńskich Holendrach

Miejsce III

Ciesielski Adrian – SP w Ostrowążu

Kaczmarek Sara – SP w Szyszyńskich Holendrach

 

Od dnia dzisiejszego w każdej szkole podstawowej na terenie gminy Ślesin będą przeprowadzone warsztaty dla klas I. Naszym celem jest stworzenie 6 zestawów kart Kamishibai, które zostaną podarowane każdej szkole. W związku z tym, we wszystkich klasach I, czytany jest fragment książki Kornela Makuszyńskiego pt.: „120 przygód Koziołka Matołka”, do którego na specjalnych kartach dzieci rysują ilustracje. Właśnie z nich powstaną niepowtarzalne historie o Koziołku. Dodatkowo wykorzystując technikę origami kołowego, każdy uczestnik warsztatów wykona (lub już wykonał) postać Koziołka Matołka.

Projekt pn. Koziołek Matołek wędruje do…, jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tak pracowały z nami klasy I z ZSP w Śleisnie.

Klasa I c

slesin.naszabiblioteka.com

 

Wystawę prac zgłoszonych w konkursie pt.: „Czytam książki nagrodzone statuetką Koziołka Matołka” realizowanego w ramach projektu pn. Koziołek Matołek wędruje do… można już oglądać w budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin.

Przypominamy, że w konkursie tym dzieci z klas II i III (wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy Ślesin) wykonywały ilustracje do przeczytanego fragmentu książki, za napisanie której autor otrzymał wyjątkową nagrodę w postaci statuetki Koziołka Matołka.

Książkami czytanymi w poszczególnych klasach były: „Dynastia Miziołków” Joanny Olech, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu” Małgorzaty Strękowskiej –Zaremba, „Wiersze, że aż strach!” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego, „Ciumkowe historie w tym jedna smutna” Pawła Beręsewicza, „Dobry potwór nie jest zły” Anny Onichimowskiej oraz „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza.

Projekt pn. Koziołek Matołek wędruje do…, jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

slesin.naszabiblioteka.com
adminBiblioteka  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin realizuje projekt pn. Koziołek Matołek wędruje do…, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu zorganizowany został konkurs pt.: 'Czytam książki nagrodzone statuetką Koziołka Matołka' skierowany do uczniów klas II i III wszystkich Szkół Podstawowych na terenie gminy Ślesin. Zadaniem dzieci...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
495 razy przeczytano