Polska

slesin.naszabiblioteka.com

Biblioferie w tym roku spędzamy poznając kolejne kraje Europy od strony bajek, baśni i legend, z których dany kraj słynie. Pierwszy dzień poświęcony został polskiej syrence warszawskiej.

Czechy

slesin.naszabiblioteka.com

Czeską bajką „O cudownym młynku” rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie z dziećmi. Poznaliśmy czeską flagę i herb, wiemy jak wygląda stolica Czech Praga, gdzie Czesi odpoczywają, jakie samochody produkują i oczywiście poznaliśmy bohaterów bajek, które jednoznacznie kojarzą się z naszymi południowymi sąsiadami.

Niemcy


slesin.naszabiblioteka.com

Na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych, członkowie Akademii Nauk w Berlinie – bracia Grimm, zebrali i opublikowali baśnie. Zbiór tych baśni jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Na zajęciach w bibliotece przypomnieliśmy sobie dwie z nich: „Czerwonego Kapturka” oraz „Zamieć”. Zadaniem do wykonania był koszyczek. Wielkie brawa dla tych, którym się udało.

Dania


slesin.naszabiblioteka.com

Dania – kraj klocków lego, rowerów i oczywiście Hansa Christiana Andersena. Spośród baśni jego autorstwa do czytania wybrana została ta mało znana pt.: „Len”. Pracą plastyczną, którą dzieci wykonały, był krokodyl. Nie ma on związku żadnego z Danią, ale jest niezwykle okazały. 

Wielka Brytania


slesin.naszabiblioteka.com

W jaki sposób powstała flaga Wielkiej Brytanii? Co oznaczają poszczególne elementy na herbie? Ile lat panuje królowa Elżbieta II? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć, a pracą do  wykonania była budka telefoniczna.

adminBibliotekaPolska slesin.naszabiblioteka.com Biblioferie w tym roku spędzamy poznając kolejne kraje Europy od strony bajek, baśni i legend, z których dany kraj słynie. Pierwszy dzień poświęcony został polskiej syrence warszawskiej. Czechy slesin.naszabiblioteka.com Czeską bajką 'O cudownym młynku' rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie z dziećmi. Poznaliśmy czeską flagę i herb, wiemy jak wygląda stolica Czech Praga, gdzie...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
321 razy przeczytano