Grecja – wyspy, słońce, oliwki, grecki alfabet, bogowie greccy i mity, gliniane wazy i wieniec laurowy. O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć. Efektami naszej pracy pochwalimy się jutro.

Szwecja

Kiedy dokończyliśmy wczorajsze wieńce a dzieła z gliny nabrały kolorów mogliśmy zająć sie kolejnym krajem a jest nim Szwecja. Poznaliśmy Astrid Lindgren i Alfreda Nobla, wiemy jak wygląda dakkar i konik z Dalarna. Zaczęliśmy prace nad łodzią wikingów.

Rosja

Przedostatni dzień wspólnej zabawy upłynął nam w towarzystwie papierowych matrioszek.

Włochy

Włochy to już ostatni kraj europejski, do którego przenieśliśmy się podczas tegorocznych ferii. Okazało się, że dzieciom świetnie były znane: Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Florencja, Wenecja z Placem Św. Marka, a także Leonardo Da Vinci i jego słynny obraz „Mona Lisa”. Popularna okazała się także włoska kuchnia, a jej „sztandardowe” potrawy to pizza i spaghetti. Dzisiejszy dzień został ukoronowany wykonaniem maski weneckiej. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę.

adminBibliotekaGrecja - wyspy, słońce, oliwki, grecki alfabet, bogowie greccy i mity, gliniane wazy i wieniec laurowy. O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas dzisiejszych zajęć. Efektami naszej pracy pochwalimy się jutro. Szwecja Kiedy dokończyliśmy wczorajsze wieńce a dzieła z gliny nabrały kolorów mogliśmy zająć sie kolejnym krajem a jest nim Szwecja....Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
115 razy przeczytano