przegladkoninski.pl

Ks. Janusz Kumala to nowy kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Obowiązki po swoim poprzedniku przejął w sobotę, 25 sierpnia.

Po 22 latach pełnienia posługi w tym miejscu i kierowania nim przez 14 lat, ks. Wiktor Gumienny, został przeniesiony do polskiej parafii w Londynie, gdzie będzie przełożonym tamtejszego zgromadzenia.

Decyzją przełożonego prowincjalnego Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce, ks. dra Tomasza Nowaczka, nowym kustoszem Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym został ks. dr Janusz Kumala.
– Ksiądz kustosz prosi o modlitwę w swojej intencji oraz duchowe wsparcie potrzebne do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji dla Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym oraz Zgromadzenia Księży Marianów – informuje Robert Adamczyk z Biura Prasowego licheńskiego sanktuarium.

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

 

facebook.com/mariusz.zaborowski

15 sierpnia Mariusz Zaborowski, burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, wspólnie z radnym Radosławem Walczakiem oraz w imieniu Jerzego Maciejewskiego podziękowali księdzu kustoszowi Wiktorowi Gumiennemu za pełnienie tej zaszczytnej funkcji, którą sprawował 14 lat, oraz za bardzo duże wsparcie na które zawsze mogli liczyć. Życzyli wielu Łask Bożych oraz równie dobrej posługi na placówce w Londynie.

adminLicheńKs. Janusz Kumala to nowy kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Obowiązki po swoim poprzedniku przejął w sobotę, 25 sierpnia. Po 22 latach pełnienia posługi w tym miejscu i kierowania nim przez 14 lat, ks. Wiktor Gumienny, został przeniesiony do polskiej parafii w Londynie, gdzie będzie przełożonym tamtejszego zgromadzenia. Decyzją przełożonego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
395 razy przeczytano