Przegląd Koniński

We wspomnienie św. Szczepana, diakona i męczennika, do Domu Ojca odszedł proboszcz licheńskiej parafii, ks. Henryk Kulik MIC. Od paru tygodni przebywał w szpitalu w związku z zachorowaniem na COVID-19.

Kapłan zmarł wczoraj w szpitalu w Koninie w wieku 55 lat. Ks. Henryk Kulik urodził się 5 lutego 1965 r. w Elblągu. Był jednym z czworga rodzeństwa, a dwie z jego sióstr również odpowiedziały na powołanie. W 1984 roku, tuż po maturze, został przyjęty do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przez ówczesnego prowincjała, ks. Eugeniusza Delikata MIC. 16 czerwca 1991 roku w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Władysława Miziołka.

Najpierw pracował w Stoczku Klasztornym, następnie, w 1993 roku, pełnił posługę duszpasterską w parafii Licheń, będąc przez 3 lata katechetą w szkole podstawowej w pobliskim Helenowie. Kolejną placówką kapłana ponownie był Stoczek Klasztorny, gdzie został proboszczem i przełożonym domu zakonnego. Następnie przełożeni skierowali go do Goźlina, Skórca, a następnie do Góry Kalwarii, gdzie znajduje się grób Założyciela Zgromadzenia, św. Stanisława Papczyńskiego.

przegląd

Jako proboszcz parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym posługiwał od 25 sierpnia 2014 r.

Uroczystości pogrzebowe odbędą w licheńskim kościele parafialnym w środę, 30 grudnia 2020 roku:

godz. 13:00 – różaniec

godz. 13:30 – msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie na kwaterę mariańską

na cmentarzu parafialnym w Licheniu.

Tekst: Aleksandra Wysocka – Przegląd Koniński

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpgadminLicheńPrzegląd Koniński We wspomnienie św. Szczepana, diakona i męczennika, do Domu Ojca odszedł proboszcz licheńskiej parafii, ks. Henryk Kulik MIC. Od paru tygodni przebywał w szpitalu w związku z zachorowaniem na COVID-19. Kapłan zmarł wczoraj w szpitalu w Koninie w wieku 55 lat. Ks. Henryk Kulik urodził się 5 lutego 1965...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
152 razy przeczytano