facebook.com/SanktuariumLichen/

W drugi weekend września na ulicach Lichenia i terenie sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej było wyjątkowo gwarno, kolorowo i radośnie, a to za sprawą kół gospodyń wiejskich i innych organizacji kobiecych, które już po raz 8. przybyły z pielgrzymką do Matki Bożej Licheńskiej.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się w sobotę przeglądem zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, koncertem Kapela Podwórkowa Z Kopyta, konkursem twórczości artystycznej i kulinarnym. Odbył się także mecz piłki nożnej o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pełen kolorów i smaków jarmark kulturowy, który odbywał się 8 września zamknęła Msza Św. w licheńskiej bazylice, apel maryjny oraz inauguracja akcji „100 dni z Modlitwą Różańcową na 100-lecie Niepodległości z polskimi gospodyniami”.

W niedzielę gospodynie, przy akompaniamencie orkiestry dętej, udały się w barwnym orszaku do licheńskiej bazyliki, aby wspólnie modlić się w trakcie południowej sumy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Witając wiernych na początku Mszy św. ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, powiedział: – „Jesteście w domu u Gospodyni, która ma na imię Maryja; u Gospodyni z Nazaretu. Gromadzimy się dziś, aby dziękować za codzienność, na którą niewielu zwraca uwagę, a ona jest tak ważna. Tę codzienność, którą wy kreujecie”.
W homilii ks. Kumala zwrócił się do gospodyń wiejskich akcentując ich rolę w historii naszego kraju: – „Wasza obecność w tym miejscu jest ważna, gdyż na przestrzeni wieków obecność kobiet podtrzymywała polskość. Nasza Ojczyzna to ziemia, o którą trzeba się troszczyć. Trzeba o Nią dbać i Ją kochać. I wy to czynicie. Wy dajecie świadectwo, troszcząc się o swoją ziemię, aby zachować tożsamość narodową i lokalną”.
Na zakończenie Mszy św. ksiądz kustosz odczytał Akt Zawierzenia Matce Bożej Licheńskiej uczestników pielgrzymki.

Więcej informacji oraz zdjęć na naszej stronie internetowej: http://www.lichen.pl/…/n…/pielgrzymka_kol_gospodyn_wiejskich

adminLicheńW drugi weekend września na ulicach Lichenia i terenie sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej było wyjątkowo gwarno, kolorowo i radośnie, a to za sprawą kół gospodyń wiejskich i innych organizacji kobiecych, które już po raz 8. przybyły z pielgrzymką do Matki Bożej Licheńskiej. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się w sobotę przeglądem zespołów...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
126 razy przeczytano