przegladkoninski.pl

Licheńscy parafianie, księża z domu zakonnego Zgromadzenia Księzy Marianów oraz kapłani z konińskich dekanatów modlili się wspólnie podczas mszy św. w kościele parafialnym w Licheniu, w dniu wspomnienia św. Doroty. Wierni, wychodząc ze świątyni mogli zabrać do domu jabłka znajdujące się w koszach w prezbiterium, gdyż te owoce symbolizują św. Dorotę.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Dariusz Hirsch, rezydent domu zakonnego księży i braci marianów w Licheniu. W słowie skierowanym do wiernych wskazał, że św. Dorota uczy nas dziś trwać przy Bogu.
– Przeżyła ona piękne chwile będąc oddaną Jezusowi. Trwała w łasce uświęcającej, tzn. pasożyty nieprawości nie spowodowały uschnięcia duchowego – mówił kapłan.

Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było uroczyste odśpiewanie TeDeum oraz błogosławieństwo końcowe udzielone przez kapłana Najświętszym Sakramentem. Wychodząc ze świątyni wierni mogli zabrać do domu jabłka znajdujące się w koszach w prezbiterium, gdyż te owoce symbolizują św. Dorotę. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił chór parafialny „Virtus Dei” pod dyrekcją Czesława Fijałkowskiego.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńprzegladkoninski.pl Licheńscy parafianie, księża z domu zakonnego Zgromadzenia Księzy Marianów oraz kapłani z konińskich dekanatów modlili się wspólnie podczas mszy św. w kościele parafialnym w Licheniu, w dniu wspomnienia św. Doroty. Wierni, wychodząc ze świątyni mogli zabrać do domu jabłka znajdujące się w koszach w prezbiterium, gdyż te owoce symbolizują...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
73 razy przeczytano