przegladkoninski.pl/

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej do licheńskiego sanktuarium dotarła 36. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Konina. 200-osobowa grupa pątników modliła się podczas mszy św. o godz. 16.00 celebrowanej przez ks. prał. Józefa Wysockiego, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Koninie.

Hasłem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej było zdanie: „Z Maryją w służbie Bogu i Ojczyźnie”.

Organizatorka pielgrzymki, Mariola Rakiewicz, szefowa Akcji Katolickiej diecezji włocławskiej, wyjaśniła, iż konińska pielgrzymka ma charakter wielopokoleniowy, gdyż wraz z pątnikami, którzy biorą w niej udział począwszy od lat 80., pielgrzymują także ich wnuki. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej wpisuje się także w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości przed stu laty: – Chcemy pamiętać o tych pięknych jubileuszach – stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i dlatego przynosimy dziś Maryi wielkie dziękczynienie za ten dar, za cud wolności – mówiła.

Podczas procesji na wejście, do ołtarza zostały uroczyście wniesione relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana NSZZ „Solidarność”. Homilię podczas eucharystii wygłosi ks. Zbigniew Cabański, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Koninie.

Po Mszy św. kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa dzieciom przed rozpoczęciem nowego roku nauki. Tuż po zakończonej eucharystii uczestnicy pielgrzymki udali się pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, znajdujący się na skwerze przed bazyliką, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego złożono kwiaty i znicze oraz odmówiono litanię do błogosławionego.

Oprawę muzyczną tegorocznych uroczystości przygotowały wspólnie dwa chóry: „Soli Deo” z Konina pod dyrekcją Katarzyny Jaworskiej oraz „Largo” z Radziejowa pod dyrekcją p. Aliny Czapiewskiej.

Zdj. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

adminLicheńW uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej do licheńskiego sanktuarium dotarła 36. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Konina. 200-osobowa grupa pątników modliła się podczas mszy św. o godz. 16.00 celebrowanej przez ks. prał. Józefa Wysockiego, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Koninie. Hasłem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
42 razy przeczytano