przegladkoninski.pl

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w licheńskiej bazylice modliła się Duchowa Rodzina Mariańska i Wspólnota Modlitewna.

Spotkanie wiernych, którzy duchowo i materialnie wspierają Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyło się po raz szósty. Jak informuje Robert Adamczyk, z biura prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, niedzielnej sumie odpustowej przewodniczył ks. Bogusław Binda, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów, który w homilii skupił się na osobie św. Jana Chrzciciela. – Imię Jan oznacza Bóg jest łaskawy. Zadaniem św. Jana Chrzciciela było przygotowanie narodu wybranego na przyjście Zbawiciela. Gromadząc się w bazylice licheńskiej, otrzymujemy łaskę daną nam od Boga, że właśnie dziś gromadzimy się jako dzieci boże w wyjątkowym miejscu i możemy dzielić się z innymi dobrą nowiną– informuje.

Na zakończenie ks. Binda zachęcał zgromadzonych w świątyni wiernych do szczerej i głębokiej modlitwy o to, aby nie zabrakło nikomu odwagi w głoszeniu prawdy na wzór św. Jana Chrzciciela.

Tekst: Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

adminLicheńW uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w licheńskiej bazylice modliła się Duchowa Rodzina Mariańska i Wspólnota Modlitewna. Spotkanie wiernych, którzy duchowo i materialnie wspierają Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbyło się po raz szósty. Jak informuje Robert Adamczyk, z biura prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, niedzielnej sumie odpustowej przewodniczył ks. Bogusław...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
274 razy przeczytano