12 artystów z Polski bierze udział w kolejnej edycji pleneru malarskiego „Licheń na sztalugach”, którego tematem wiodącym jest hasło: „Pielgrzym nie równa się turysta”.

W trakcie tegorocznej edycji pleneru, który rozpoczął się 21 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia, głównym zadaniem artystów jest próba zaprezentowania człowieka w przestrzeni licheńskiego Sanktuarium.


 – Staraliśmy się zaprosić do udziału w plenerze różne osoby z różnych środowisk artystycznych po to, aby skonfrontowali oni swoje myślenie o sztuce, swój język sztuki z innymi spojrzeniami i perspektywami. Jest to bardzo zróżnicowana grupa ludzi. Mamy sześć kobiet i sześciu mężczyzn. Koncentrujemy się na bardzo istotnym elemencie Sanktuarium, którym są osoby je odwiedzające. Z jednej strony przyjeżdżają tu osoby, które wykonują tzw. gesty wotywne. Z drugiej zaś, dostrzec można tych, którzy chcą to miejsce zobaczyć, gdyż powoduje nimi ciekawość. Koncentrujemy się nad religijnością ekstrawertyczną – powiedział Robert Brzęcki, kurator licheńskiego pleneru.

W poszukiwaniu inspiracji artyści udadzą się m.in. do Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego i klasztoru sióstr anuncjatek w lesie grąblińskim. Wysłuchają także koncertów organowych w wykonaniu licheńskich organistów: Barbary Kaczor oraz Michała Szostaka. Udadzą się także do Konina, aby w kościele pw. Ducha Świętego wysłuchać koncertu gitarowego Judicael Perroy w ramach Akademii Gitary.

Wernisaż poplenerowej wystawy prac zaplanowano na połowę grudnia. Prace będzie można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki „Wieża Ciśnień” w Koninie przy ul. Kolejowej.

 

Źródło: Marcin Szafrański – przegladkoninski.pl
adminLicheń12 artystów z Polski bierze udział w kolejnej edycji pleneru malarskiego „Licheń na sztalugach”, którego tematem wiodącym jest hasło: „Pielgrzym nie równa się turysta”. W trakcie tegorocznej edycji pleneru, który rozpoczął się 21 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia, głównym zadaniem artystów jest próba zaprezentowania człowieka w przestrzeni licheńskiego Sanktuarium.  – Staraliśmy...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
363 razy przeczytano