przegladkoninski.pl

Około 70 uczestników wyruszyło w pierwszej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 9 na 10 marca w Licheniu Starym. Mieli do pokonania w ciszy i modlitewnym skupieniu 17 kilometrów.

Licheńską Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. – W ten symboliczny sposób pragniemy połączyć naszą wędrówkę z dziękczynieniem za 50. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, którą obchodziliśmy w ubiegłym roku– mówił ks. Marek Kordaszewski.

Trasa EDK będzie wiodła przez Grąblin, Trzy Borki, Helenów Drugi, Helenów Pierwszy, Wygodę. Po dotarciu do licheńskiego Sanktuarium, wierni mają zatrzymać się na przy pomniku (obok bazyliki) przedstawiającym ukazanie się Matki Bożej żołnierzowi Tomaszowi Kłossowskiemu. Następnie grupa uda się do starej części Sanktuarium przechodząc przez Bramę Jubileuszową znajdującą się na placu przed licheńską bazyliką. EDK zakończy się przy krzyżu misyjnym obok kościoła parafialnego.
To pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa w Licheniu Starym. Wyruszyło w niej w nocy około 70 osób.

O godzinie 5.30 wrócili do Lichenia

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńOkoło 70 uczestników wyruszyło w pierwszej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 9 na 10 marca w Licheniu Starym. Mieli do pokonania w ciszy i modlitewnym skupieniu 17 kilometrów. Licheńską Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. – W ten symboliczny sposób pragniemy połączyć naszą wędrówkę z dziękczynieniem za...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
454 razy przeczytano