Tegoroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanie się w dniach 14-16 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej okazją do potrójnego świętowania: uczczenia 170. rocznicy objawień Matki Bożej w Grąblinie, 53. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej i setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się w piątek, 14 sierpnia, I nieszporami maryjnymi i mszą św. przy ołtarzu koronacyjnym w starej części sanktuarium. Po eucharystii w licheńskiej bazylice o godz. 20.15 licheńska organistka Barbara Kaczor zagra koncert „Magnificat. Z Maryją wielbimy Boga”. Po nim tradycyjnie odbędzie się Apel Maryjny i procesja ze światłami.

W dzień odpustu, 15 sierpnia, wierni będą modlić się w bazylice o godz. 11.00 różańcem w intencji ojczyzny. W południe sprawowana będzie główna msza św., podczas której zaśpiewa chór bazyliki licheńskiej „Stabat Mater” i zagra Sanktuaryjny Kwintet Dęty. Po południu, o godz. 14.30 delegacja złoży kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem Bitwy Warszawskiej 1920, a msza św. o godz. 16.00 zostanie odprawiona w intencji poległych w obronie ojczyzny w wojnie polsko-bolszewickiej z 1920.

Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę. O godz. 15.00 z kościoła św. Doroty w Licheniu wyruszy procesja do kaplicy objawień w Grąblinie, gdzie będzie sprawowana msza św.

oprac.(a)

Przegląd Koniński

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpgadminLicheńTegoroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny stanie się w dniach 14-16 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej okazją do potrójnego świętowania: uczczenia 170. rocznicy objawień Matki Bożej w Grąblinie, 53. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej i setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”. Uroczystości odpustowe rozpoczną się w piątek, 14 sierpnia,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
157 razy przeczytano