przegladkoninski.pl

Ks. abp Jan Paweł Lenga przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w związku z przypadającą 2 lipca, uroczystością ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

Sumę odpustową poprzedziła procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, który niesiony był przez delegacje czterech stanów społecznych: straży pożarnej, braci zakonnych, matek oraz księży marianów.

Słowo do zgromadzonych pielgrzymów skierował ks. Piotr Kieniewicz, sekretarz Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. W homilii skupił się na ogromie miłości Boga względem ludzi, która w szczególny sposób ujawniła się na Kalwarii.
– Nie da się stać przy krzyżu w wierze, nadziei i miłości tylko trochę, nie da się dotknąć zbawienia tylko trochę. Trzeba całą duszą, umysłem, ze wszystkich sił trzymać się krzyża by nie uciec, by będąc złamanym cierpieniem jednocześnie nie być przez to cierpnie zniszczonym – mówił. Kończąc rozważania ks. Kieniewicz wskazał, iż w gronie świętych jest miejsce dla każdego z nas.
– Dlatego prośmy Maryję, Panią Licheńską, by nam wypraszała tę łaskę, abyśmy dali się poprowadzić, aż do nieba – dodał.

zdj. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńKs. abp Jan Paweł Lenga przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w związku z przypadającą 2 lipca, uroczystością ku czci Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Sumę odpustową poprzedziła procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, który niesiony był przez delegacje czterech stanów społecznych: straży pożarnej, braci zakonnych, matek oraz księży marianów. Słowo do zgromadzonych...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
390 razy przeczytano