Źródło: lichen.pl

Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przewodniczył dzisiejszej południowej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Materiał TV i zdjęcia Przeglądu Konińskiego.

Mszy św. o godz. 12. w licheńskiej bazylice przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. O godz. 11: 30 abpa Pennacchio w Licheniu powitał bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, któremu towarzyszyli: bp Stanisław Gębicki, biskup pomocniczy włocławski oraz przedstawiciele Zgromadzenia Księży Marianów, na czele z ks. Andrzejem Pakułą MIC, Przełożonym Generalnym.
W homilii, którą w imieniu Nuncjusza odczytał ks. Sławomir Homoncik MIC, wiceprowincjał Zgromadzenia Księży Marianów, hierarcha odwołał się do roli i znaczenia modlitwy w życiu człowieka ochrzczonego:  „Nie wystarczy Boga spotkać, trzeba z Nim także utrzymywać kontakt. Dla nas, którzy tu jesteśmy, to oczywiste. Bo przecież przyszliśmy tu się modlić. A czym jest modlitwa, jak nie właśnie utrzymywaniem kontaktu z Bogiem, często przy wsparciu różnych dobrych pośredników, orędowników, wśród których Matkę Bożą trzeba wymienić na pierwszym miejscu. Forma nie jest taka istotna; ważne, aby ta modlitwa była”.
Po zakończonej Eucharystii służba liturgiczna oraz wierni udali się na zewnątrz świątyni, gdzie abp Pennacchio poświęcił nowy pomnik przedstawiający ukazanie się Matki Bożej żołnierzowi Tomaszowi Kłossowskiemu na polu bitwy pod Lipskiem w 1813 roku.
adminLicheńAbp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przewodniczył dzisiejszej południowej Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Materiał TV i zdjęcia Przeglądu Konińskiego. Mszy św. o godz. 12. w licheńskiej bazylice przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. O godz. 11: 30 abpa Pennacchio w Licheniu powitał bp Wiesław Alojzy...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
328 razy przeczytano