W okresie Wielkiego Postu, będącym czasem pokuty i nawrócenia, w Licheniu wierni mogą uczestniczyć w cotygodniowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz Drodze Matki Bolesnej. Zainteresowanym podajemy terminy i godziny.

W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, który zakończy się przed mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Jest to czas, w którym w liturgii nie usłyszymy radosnych aklamacji Alleluja czy uroczystego hymnu „Chwała na wysokości Bogu” (pojawi się jedynie podczas uroczystości), a dominującą barwą szat liturgicznych będzie fiolet, symbolizujący pokutę i czas oczekiwania pełnego nadziei.

We właściwym przygotowaniu się do świąt Wielkiej Nocy pomogą nabożeństwa wielkopostne. W Licheniu będą to cotygodniowe: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale oraz Droga Matki Bolesnej.

przegląd

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.15 w kościele parafialnym pw. św. Doroty. Ostatnia Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w Wielki Piątek, tj. 10 kwietnia, o godz. 17.00 w nawie głównej licheńskiej bazyliki, tuż przed liturgią na cześć Męki Pańskiej.

Z kolei w Gorzkich Żalach wierni będą mogli uczestniczyć w każdą niedzielę Wielkiego Postu, także o godz. 16.15 w kościele parafialnym pw. św. Doroty.

W każdą wielkopostną sobotę, tuż po mszy św. wieczornej o godz. 18.00, będzie celebrowana Droga Matki Bolesnej – wielkopostne nabożeństwo maryjne.

Począwszy od najbliższej niedzieli do wtorku włącznie (od 1 do 3 marca) w Licheniu zostaną odprawione internetowe rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Głębiny miłosierdzia”. Do udziału we wspólnej modlitwie zaproszone są osoby, które osobiście nie mogą udać się do świątyni. Rekolekcje, które poprowadzi ks. Jarosław Hybza MIC, można śledzić za pomocą strony internetowej www.lichen.pl każdego rekolekcyjnego dnia o godz. 19.00.

adminLicheńW okresie Wielkiego Postu, będącym czasem pokuty i nawrócenia, w Licheniu wierni mogą uczestniczyć w cotygodniowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz Drodze Matki Bolesnej. Zainteresowanym podajemy terminy i godziny. W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, który zakończy się przed mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Jest to...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
75 razy przeczytano