lm.pl

Jak co roku, w ostatnią niedzielę wakacji, przed licheńską bazyliką odbył się „Piknik z mamą i tatą”.

Ksiądz Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, przewodniczył mszy, która rozpoczęła piknik z mamą i tatą.
– Popatrzmy na nas, na nasze małżeństwa, naszą ojczyznę. Czy możemy powiedzieć, że nas dotyka kryzys? Widzimy, że małżeństwo chrześcijańskie jest lekceważone i spychane na margines. Widzimy ogromne problemy związane z małżeństwem i w małżeństwach. To, co zaczęło się w radości i euforii, mija. Małżonkowie, którzy się nie rozumieją, nie potrafią przebaczać, kłócą się na oczach dzieci. To jest kryzys dzisiejszych małżeństw – mówił kapłan.

Zwieńczeniem mszy było udzielenie zgromadzonym w świątyni dzieciom, młodzieży, studentom oraz nauczycielom błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Po mszy rozpoczął się piknik na trawniku przed licheńską bazyliką. Dzieci mogły za darmo skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie z tej okazji. Piknik, zorganizowany przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, zakończyło wręczenie maluchom podarunków przygotowanych przez organizatorów.

adminLicheńJak co roku, w ostatnią niedzielę wakacji, przed licheńską bazyliką odbył się „Piknik z mamą i tatą”. Ksiądz Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, przewodniczył mszy, która rozpoczęła piknik z mamą i tatą. - Popatrzmy na nas, na nasze małżeństwa, naszą ojczyznę. Czy możemy powiedzieć, że nas dotyka kryzys? Widzimy, że małżeństwo...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
205 razy przeczytano