16 września 2007 roku, czyli jedenaście lat temu, w licheńskim Sanktuarium Maryjnym odbyła się beatyfikacja o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, które opiekuje się tym miejscem. 

W uroczystościach beatyfikacyjnych uczestniczyło blisko 100 000 wiernych, w tym ówczesny prezydent Polski śp. Lech Kaczyński. Msza została odprawiona przy polowym ołtarzu, zbudowanym na stopniach licheńskiej bazyliki. W imieniu papieża sprawował ją watykański Sekretarz Stanu, kard. Tarcisio Bertone. Eucharystię koncelebrowało około 120 kardynałów, arcybiskupów, biskupów i prezbiterów z kraju i zagranicy.

Jak przypomina profil facebookowy Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, po odczytaniu uroczystej formuły beatyfikacyjnej, w procesji przyniesiono do ołtarza relikwiarz z relikwiami ojca Stanisława Papczyńskiego (w czerwcu 2016 roku został włączony w poczet świętych Kościoła katolickiego – przyp. red.). W tejże procesji w 2007 roku, wśród kilkunastu osób reprezentujących kraje, w których pracują marianie, brał udział sześcioletni chłopiec, który przybył do Lichenia wraz ze swoimi rodzicami. Jego uzdrowienie w łonie matki – po tym, jak lekarze uznali wcześniej płód za martwy – uznano za cud dokonany za wstawiennictwem o. Papczyńskiego, niezbędny do ogłoszenia go błogosławionym.

adminLicheń16 września 2007 roku, czyli jedenaście lat temu, w licheńskim Sanktuarium Maryjnym odbyła się beatyfikacja o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, które opiekuje się tym miejscem.  W uroczystościach beatyfikacyjnych uczestniczyło blisko 100 000 wiernych, w tym ówczesny prezydent Polski śp. Lech Kaczyński. Msza została odprawiona przy polowym ołtarzu, zbudowanym...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
9 razy przeczytano