Źródło: LM.pl

Kilka tysięcy uczestniczek na ogólnopolskim zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu.

Najpierw uczestniczki spotkały się na jarmarku kulturowym nad jeziorem Licheńskim, gdzie m.in. odbył się przegląd zespołów folklorystycznych. Smakosze mogli skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez gospodynie specjalnie na tę okazję. Z kolei na boisku sportowym za szkołą podstawową po raz pierwszy zorganizowano turniej piłki nożnej gospodyń.

Zdaniem pani Wandy Waleriańczyk, prezes Stowarzyszenia Polska Gospodyni, licheński zjazd jest przede wszystkim okazją do spotkania się kobiet polskiej wsi w celu wymiany doświadczeń kobiet mieszkających w różnych zakątkach kraju.

W niedzielę gospodynie przeszły w tzw. „różańcowym spacerku” z kościoła pw. św. Doroty do miejsca objawień Matki Bożej w lesie grąblińskim. Natomiast o godz. 12.00 uczestniczki zjazdu udały się na mszę w bazylice, której przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów. Oprawę muzyczną mszy zapewnił zespół „Dębowiacy” z gminy Stupsk Mazowiecki (powiat mławski) oraz Pałac Kultury Zagłębia i Koło Gospodyń „Tucznawa” z Dąbrowy Górniczej. Zwieńczeniem pielgrzymki było wspólne odśpiewanie „Barki” przed pomnikiem św. Jana Pawła II znajdującym się przed licheńską bazyliką.

VII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich zorganizowało Stowarzyszenie Polska Gospodyni. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: LM.pl

adminLicheńKilka tysięcy uczestniczek na ogólnopolskim zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu. Najpierw uczestniczki spotkały się na jarmarku kulturowym nad jeziorem Licheńskim, gdzie m.in. odbył się przegląd zespołów folklorystycznych. Smakosze mogli skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez gospodynie specjalnie na tę okazję. Z kolei na boisku sportowym za szkołą podstawową po raz...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
436 razy przeczytano