przegladkoninski.pl

Sanktuarium Maryjne w Licheniu uruchomiło na swojej stronie transmisję z wnętrza bazyliki – poinformował podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami nowy kustosz ks. Janusz Kumala. Jakie jeszcze zmiany szykują księża marianie?
– Poza tym próbujemy wprowadzić niektóre elementy w takie codzienne posługiwanie, jak na przykład modlitwa o powołania. Dzisiaj w Kościele jest wielki problem z brakiem powołań – mówił. Ks. kustosz.

Ks. Janusz Kumala wyjaśniał też chociażby, dlaczego w bazylice jest tak dużo konfesjonałów.
– Bo w Licheniu grzesznicy są mile widziani – mówił. – To jest miejsce duchowego odrodzenia, umocnienia, pocieszenia, odnalezienia swojej drogi życiowej.

Nowy kustosz mówił, że będzie kontynuował wszystko to, co było dobre w sanktuarium.
– Ale równocześnie chcemy otwierać się na nowe środowiska, inicjatywy tak, aby dać możliwość zaproszenia również innych grup do przeżycia spotkania z Maryją w tym miejscu – mówił. Ks. Janusz Kumala.

W bazylice została zamontowana kamera, dzięki której można od godziny 6.00 do 22.00 śledzić na żywo w internecie, co się tam dzieje.
– Chodzi o to, żeby sanktuarium było bliżej pielgrzymów. Nie tylko tych, którzy są na miejscu, ale tych, którzy z różnych powodów przybyć nie mogą z racji wieku, zdrowia – mówił ks. Janusz Kumala. – Wielu ludzi, to są już setki tysięcy tych, którzy tę świątynię budowali, ale są w takim wieku, że nie mogą tu przybyć. Internet daje możliwość zobaczenia tego dzieła, do którego się przyczynili.

Księża marianie, jak mówił nowy kustosz, przygotowują się już do przyszłorocznej, 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Licheniu.

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu jest obecnie ponad 30 duchownych, z czego połowa to księża emeryci. Jeśli chodzi o osoby świeckie, w sezonie pracuje tutaj ich około 250.

 

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńSanktuarium Maryjne w Licheniu uruchomiło na swojej stronie transmisję z wnętrza bazyliki – poinformował podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami nowy kustosz ks. Janusz Kumala. Jakie jeszcze zmiany szykują księża marianie? – Poza tym próbujemy wprowadzić niektóre elementy w takie codzienne posługiwanie, jak na przykład modlitwa o powołania. Dzisiaj w Kościele...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
335 razy przeczytano