przegladkoninski.pl

– Dziś pielgrzym przybywający do licheńskiego sanktuarium jest innym pielgrzymem – mówił ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincjalny w trakcie dyskusji o miejscu i roli Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dzisiejszym świecie.

Na ten temat dyskutowali od 9 do 11 kwietnia księża marianie podczas obrad konwentu prowincjalnego. W trakcie spotkania pochylono się między innymi nad założeniami konwentu, który odbył się w 1998 roku i dotyczył kształtu, roli i kierunku, jakie miało obrać licheńskie sanktuarium.

– Utrzymujemy się w nurcie założeń ewangelizacyjnych sprzed dwudziestu laty. W dalszym ciągu podstawą działalności licheńskiego Sanktuarium jest głoszenie słowa bożego, eucharystia, sakrament pokuty i pojednania. Wszystko co dokonuje się w bazylice ma w ostateczności prowadzić wiernych do Boga – powiedział ks. Tomasz Nowaczek. W ocenie ks. prowincjała wśród wniosków wynikających z zakończonego konwentu należy dostrzec kilka zasadniczych kwestii. Po pierwsze potrzeba zwrócić uwagę na zmieniający się na przestrzeni dwóch dekad profil pielgrzyma przybywającego do Lichenia.

– Dziś pielgrzym przybywający do licheńskiego sanktuarium jest innym pielgrzymem. Zastanawialiśmy się nad tym, jakie dziś są jego potrzeby i oczekiwania, jak postrzega Kościół, jaką ma definicję Kościoła, która często nie jest definicją teologiczną a socjologiczną – powiedział. Jego zdaniem istnieje również szereg zagrożeń, które należy dostrzegać i, z którymi trzeba sobie radzić, m.in. strukturalizacja, postępująca sekularyzacja społeczeństwa czy odchodzenie od wiary.

W konwencie uczestniczyli przełożeni domów zakonnych należących do Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów oraz zaproszeni goście.

zdj. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

adminLicheń– Dziś pielgrzym przybywający do licheńskiego sanktuarium jest innym pielgrzymem – mówił ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincjalny w trakcie dyskusji o miejscu i roli Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dzisiejszym świecie. Na ten temat dyskutowali od 9 do 11 kwietnia księża marianie podczas obrad konwentu prowincjalnego. W trakcie spotkania pochylono...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
180 razy przeczytano