przegladkoninski.pl

Z okazji obchodzonego w naszym kraju Dnia Solidarności i Wolności w licheńskiej bazylice została odprawiona msza święta, po której wierni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych pt. „Błękitne rozwińmy sztandary”.

Eucharystię koncelebrował ks. Bogusław Binda, który w słowie odniósł się do przypowieści o talentach, o których słyszeliśmy w odczytanej ewangelii wg św. Mateusza. Kapłan zachęcał do właściwego odczytania dzisiejszej przypowieści. Pomnażanie talentów – jego zdaniem – opisuje współpracę człowieka z Bogiem.
– Powinna w nas być potrzeba osiągnięcia nagrody życia wiecznego, bo od Boga wyszliśmy i do Boga zmierzamy. A każdy dzień przybliża nas do wieczności. Dlatego gdy pielgrzymujemy do sanktuarium, gdzie obecna jest Matka Boża, to po to, aby ten wyjazd przypomniał nam, że jesteśmy w drodze. I po to spotykamy się dziś w tej świątyni, aby zadbać o swoją własną świątynię – mówił marianin.

Zdaniem ks. Bindy, pielgrzymi w Licheniu często korzystają ze spowiedzi, aby oczyścić swoją duszę i zjednoczyć się z Bogiem.
– Musimy pamiętać o naszej kondycji duchowej, a źródłem życia jest Jezus i życie sakramentalne. Nie wystarczy bierne przechowanie otrzymanego dobra – jak to dziś usłyszeliśmy w ewangelii. Należy zastanowić się czy nie mamy takiej postawy, jak trzeci sługa, który nie pomnożył otrzymanych talentów – mówił ks. Binda.

Jak informuje Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego sanktuarium, w trakcie południowej mszy świętej w licheńskiej bazylice modlili się także pielgrzymi, którzy przed południem przybyli do licheńskiego sanktuarium w ramach 31. Pieszej Pielgrzymki z Dębów Szlacheckich. Bezpośrednio po mszy świętej odbył się koncert patriotyczny zatytułowany „Błękitne rozwińmy sztandary” w wykonaniu licheńskich organistów – Barbary Kaczor i Jacka Hyżnego oraz Natalii Cieślak, solistki licheńskiego chóru „Stabat Mater”. W trakcie koncertu zaprezentowane zostały polskie utwory patriotyczne, w tym: „Bogarodzico Dziewico”, Uwierz Polsko”, Piękna Pani”, Ojczyzno ma”, Modlitwa obozowa”, „Błękitne rozwińmy sztandary”, Polskie kwiaty”, „Marsz Polonia” oraz „Rota”.

zdj. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

adminLicheńprzegladkoninski.pl Z okazji obchodzonego w naszym kraju Dnia Solidarności i Wolności w licheńskiej bazylice została odprawiona msza święta, po której wierni wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych pt. „Błękitne rozwińmy sztandary”. Eucharystię koncelebrował ks. Bogusław Binda, który w słowie odniósł się do przypowieści o talentach, o których słyszeliśmy w odczytanej ewangelii wg św....Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
102 razy przeczytano