przegladkoninski.pl

– Jesteście skarbem dla swoich wnuków, bo można by powiedzieć, że jesteście takim niezastąpionym pogotowiem opiekuńczym – mówił ks. kustosz Janusz Kumala podczas specjalnej mszy dla babć i dziadków w licheńskiej bazylice. Na koniec wszyscy obecni dostali prezenty, a także usłyszeli wyjątkowe życzenia.

Kilkaset osób, w tym wiele babć i dziadków, przybyło na wyjątkową mszę, jaka odprawiona została w licheńskiej bazylice. Po raz pierwszy księża marianie zaprosili bowiem seniorów na specjalne nabożeństwo z okazji ich święta. Uczestniczył w nim także starosta koniński Stanisław Bielik.

Uroczystą mszę odprawił kustosz ks. Janusz Kumala.
– Jesteśmy zobowiązani, aby naszym babciom i dziadkom powiedzieć jedno ważne słowo: dziękuję. To oni nam przypominają o najważniejszym miejscu, jakim jest dom – mówił kustosz podczas kazania. 

– Jesteście skarbem dla swoich wnuków, bo można by powiedzieć, że jesteście takim niezastąpionym pogotowiem opiekuńczym, jakkolwiek to brzmi. W rzeczywistości jesteście zawsze do dyspozycji, zawsze gotowi, aby pomóc. Bo młodzi nie daliby sobie rady bez was – zwrócił się do babć i dziadków, podkreślając, że mieli oni duży wkład w tworzenie, rozwijanie i odkrywanie sanktuarium, jako miejsca świętego. Apelował, aby pamiętać o starszych, poświęcać im czas i mówić, że są potrzebni. 
– Na pytanie, kto to jest babcia, jedno dziecko odpowiedziało: „to jest jedyny dorosły, który ma czas”. Ważne jest zatem, abyśmy i my mieli czas dla starszych, dla drugiego człowieka, który na nas czeka. Czeka, abyśmy mu powiedzieli, że dobrze, że jest – powiedział ks. Janusz Kumala.

Na koniec obecnych na mszy poprosił, aby swoim babciom i dziadkom przekazali pozdrowienia z sanktuarium. 
– Bo dziadkowie modlą się za swoje wnuki, aby były dobrymi ludźmi – podkreślił, informując, że po mszy wszyscy obecni na niej otrzymają różaniec.

Podczas mszy kustosz odmówił także specjalną modlitwę dla babć i dziadków, po której pobłogosławił różańce, jakie potem zostały rozdane wraz z obrazkami z Matką Bożą Licheńską i kalendarzami. Na zakończenie natomiast trzy dziewczynki odczytały specjalne podziękowania i życzenia dla nich.

adminLicheńprzegladkoninski.pl – Jesteście skarbem dla swoich wnuków, bo można by powiedzieć, że jesteście takim niezastąpionym pogotowiem opiekuńczym – mówił ks. kustosz Janusz Kumala podczas specjalnej mszy dla babć i dziadków w licheńskiej bazylice. Na koniec wszyscy obecni dostali prezenty, a także usłyszeli wyjątkowe życzenia. Kilkaset osób, w tym wiele babć i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
387 razy przeczytano