przegladkoninski.pl

W niedzielę 20 maja na terenie Sanktuarium Maryjnego oraz parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym odbyła się po raz dziewiąty akcja charytatywna „Pola nadziei”. Za datek przekazany dla hospicjum ofiarodawca otrzymywał od wolontariusza broszkę w kształcie żonkila.

20 maja w akcji wzięli udział oprócz wolontariuszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie.
– Za każdy gest dobrej woli oraz datek przekazany dla hospicjum ofiarodawca otrzyma od wolontariusza broszkę w kształcie żonkila, którą można przyczepić do ubrania. Żonkil jest międzynarodowym symbolem walki z chorobą nowotworową – w ten sposób każdy będzie mógł wesprzeć ten szlachetny cel – mówi Urszula Kulig, koordynator wolontariatu w licheńskim hospicjum.

Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. Niemal połowę kosztów utrzymania ośrodka pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostała kwota jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum 1 procent podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak „Pola nadziei”.

 Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminLicheńW niedzielę 20 maja na terenie Sanktuarium Maryjnego oraz parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym odbyła się po raz dziewiąty akcja charytatywna „Pola nadziei”. Za datek przekazany dla hospicjum ofiarodawca otrzymywał od wolontariusza broszkę w kształcie żonkila. 20 maja w akcji wzięli udział oprócz wolontariuszy uczniowie Szkoły Podstawowej im....Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
105 razy przeczytano