przegladkoninski.pl

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej z nowym kustoszem. Zostanie nim ks. Janusz Kumala, dyrektor licheńskiego Centrum Formacji Maryjnej „Salvatoris Mater”. Obecny kustosz, czyli ks. Wiktor Gumienny, decyzją przełożonych wyjedzie do Londynu i na Ealing będzie przełożonym domu zakonnego.

Ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Marianów, wystąpi do biskupa włocławskiego o mianowanie od 25 sierpnia tego roku ks. Janusza Kumali kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Ks. Janusz Kumala ma 56 lat. Jak czytamy na stronie marianie.pl, „w 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po święceniach został skierowany do pracy w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu. Był katechetą, duszpasterzem młodzieży oraz prowadził duszpasterstwo ludzi pracy. W 1990 roku został skierowany na dalsze studia teologiczne do Rzymu. Studiował mariologię na Papieskim Wydziale Teologicznym „Marianum” oraz teologię wschodnią (szczególnie ormiańską) w Papieskim Instytucie Wschodnim. Stopień doktora teologii ze specjalnością w mariologii uzyskał w 1999 roku. W latach 1996-1997 pracował w sanktuarium maryjnym w Crotone w Kalabrii na południu Włoch. Był duszpasterzem młodzieży i grup neokatechumenalnych. Opiekował się też Polakami mieszkającymi w Kalabrii. Wykładał mariologię w Instytucie Teologicznym dla osób świeckich w Crotone. W 1997 roku został skierowany do pracy w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, gdzie zorganizował Centrum Formacji Maryjnej „Salvatoris Mater”, którego dyrektorem jest do dzisiaj”.

Obecny kustosz, czyli ks. Wiktor Gumienny będzie teraz przełożonym domu zakonnego w Londynie na Ealing, o czym informuje strona marianie.pl.

 

adminLicheńSanktuarium Matki Bożej Licheńskiej z nowym kustoszem. Zostanie nim ks. Janusz Kumala, dyrektor licheńskiego Centrum Formacji Maryjnej „Salvatoris Mater”. Obecny kustosz, czyli ks. Wiktor Gumienny, decyzją przełożonych wyjedzie do Londynu i na Ealing będzie przełożonym domu zakonnego. Ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Marianów, wystąpi do biskupa włocławskiego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
484 razy przeczytano