przegladkoninski.pl

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie zostali wyróżnieni podczas Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Uczestniczyli w uroczystej gali, która odbyła się 27 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy.

Konkurs składał się z dwóch etapów: wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane były w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, oraz rzeźba kameralna i płaskorzeźba. W etapie wojewódzkim mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie – Ewa Seher, Anna Morawska i Zdzisława Janicka – pracą ,,Piękna nasza Polska cała” zajęły trzecie miejsce w kategorii ,,tkanina i aplikacja”. ,,Nasza Ojczyzna, tu jesteśmy szczęśliwi” autorstwa Andrzeja Kowalczyka i Mikołaja Jankowskiego w etapie wjewódzkim zajęła drugie miejsce, natomiast w ogólnopolskim została wyróżniona. Autorzy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Celem konkursu ,,Sztuka Osób Niepełnosprawnych” jest popularyzacja integracji społecznej poprzez promowanie, nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, zmienianie stereotypów ich dotyczących oraz upowszechnianie dorobku placówek działających na ich rzecz. Konkurs jest adresowany do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańców domów opieki społecznej i podopiecznych środowiskowych domów samopomocy.

Galę w Bydgoszczy rozpoczął wernisaż prac laureatów tegorocznej edycji konkursu ,,Moja Ojczyzna”. Uroczystość poprowadził znany polski piosenkarz, kompozytor i prezenter telewizyjny – Robert Janowski. Uroczystość uświetnił koncert ,,Zimowe Piosenki” z udziałem orkiestry pod dyrekcją Zbigniewa Górnego – znanego i cenionego polskiego aranżera, dyrygenta oraz kompozytora. W imprezie wzięli udział laureaci konkursu ,,Sztuka Osób Niepełnosprawnych” wraz z terapeutami i dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie – Danutą Kaczmarek.

adminInformacjePodopieczni Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie zostali wyróżnieni podczas Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Uczestniczyli w uroczystej gali, która odbyła się 27 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy. Konkurs składał się z dwóch etapów: wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Nagrody oraz wyróżnienia przyznawane były w czterech kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
434 razy przeczytano