przegladkoninski.pl

Trwają prace porządkowe na 70-arowej działce w lesie (na wysokości tężni) w Ślesinie, na której wycięto drzewa.

Grunt należy do spółki Termy Ślesińskie, na zlecenie której została dokonana wycinka 70-arów lasu.

– My teraz podpisujemy akt notarialny na przekazanie w użytkowanie gminie tego kawałka gruntu – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. To pozwoli na sfinansowanie z budżetu samorządu przygotowania tego terenu, tak by w sezonie letnim parkowały tam samochody, gmina będzie mogła też pobierać opłaty, a do tego się przymierza. Niewykluczone, że za kilka miesięcy przy wjeździe obok stadionu w Ślesinie staną szlabany.

– Inwestujemy w ten teren, dzięki czemu jest tutaj coraz ładniej, ale z tego też powodu znacznie wzrastają koszty jego utrzymania – mówi burmistrz Ślesina. – Dlatego wprowadzenie jakiejś niewielkiej opłaty pozwoli nam na utrzymanie tego terenu i zaprowadzenie na nim porządku.

przegląd

Na razie teren, gdzie jeszcze niedawno był las, jest porządkowany. Zostanie tak przygotowany, by mógł być tutaj tymczasowy parking na około 200 samochodów. Być może w ciągu najbliższych dwóch lat będzie wybudowana w tym miejscu droga do dawnego OSiR-u z miejscami parkingowymi, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Odcinek trasy od zmodernizowanego skweru, gdzie są tężnie, do dawnego OSiR-u w przyszłości bowiem zniknie, bo jest częścią 2,5-hektarowej działki, którą gmina szykuje na sprzedaż. Planowana jest ona pod nowoczesny hotel.

Tekst: Przegląd Koniński – Marcin Szafrański

adminInformacjeprzegladkoninski.pl Trwają prace porządkowe na 70-arowej działce w lesie (na wysokości tężni) w Ślesinie, na której wycięto drzewa. Grunt należy do spółki Termy Ślesińskie, na zlecenie której została dokonana wycinka 70-arów lasu. – My teraz podpisujemy akt notarialny na przekazanie w użytkowanie gminie tego kawałka gruntu – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
314 razy przeczytano