Przegląd Koniński

Wygląda na to, że w tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin z niewyremontowanego budynku przy ulicy Kleczewskiej (obok urzędu) zostanie przeniesiona najprawdopodobniej do pomieszczeń przy dawnym gimnazjum.

Obecne warunki ślesińskiej biblioteki są złe stąd poszukiwania nowej lokalizacji. Rozważano różne rozwiązania, w tym dobudowę kondygnacji na Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (nad salą widowiskową), ale byłoby to zbyt drogie przedsięwzięcie. Brano też pod uwagę budowę nowego obiektu, to jednak też wiąże się z dużym wydatkiem dla budżetu.

Najbardziej realne rozwiązanie to przeniesienie biblioteki do pomieszczeń przy dawnym gimnazjum, obecnie szkole podstawowej. A co stanie się z pałacykiem, w którym teraz mieści się książnica? Miałby być wyremontowany i przeniesiony do niego Urząd Stanu Cywilnego. To tutaj byłaby sala ślubów.
– Budynek nabrałby pięknego wyglądu. Mówimy tu o kolejnych latach. Musimy myśleć o globalnym rozwiązaniu tego problemu – mówił burmistrz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie.

przegląd

Skoro w pomieszczeniach przy dawnym gimnazjum miałaby być teraz biblioteka, co z planowanym tutaj małym kinem społecznościowym? To chyba jednak nie powstanie w Ślesinie. 
– Będę wnioskował o wycofanie tego zadania – zapowiada burmistrz Mariusz Zaborowski. W budżecie zapisano na ten cel 150 tysięcy złotych, choć koszt jest dużo większy, bo gmina ma dostać jeszcze dotację. Na pewno burmistrz będzie rozmawiał z radnymi w sprawie kina, bo część z nich jest za tą inwestycją.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminInformacjePrzegląd Koniński Wygląda na to, że w tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ślesin z niewyremontowanego budynku przy ulicy Kleczewskiej (obok urzędu) zostanie przeniesiona najprawdopodobniej do pomieszczeń przy dawnym gimnazjum. Obecne warunki ślesińskiej biblioteki są złe stąd poszukiwania nowej lokalizacji. Rozważano różne rozwiązania, w tym dobudowę kondygnacji na Miejsko-Gminnym Ośrodku...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
245 razy przeczytano