W filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele, pojawia się także wątek licheński.

W filmie, który stał się zapisem dramatu osób wykorzystywanych przez księży, pojawia się także wątek licheński, a to za sprawą budowniczego bazyliki w Licheniu – księdza Eugeniusza Makulskiego. Autor filmu odczytuje list od molestowanego przez księdza, ówczesnego kustosza licheńskiego sanktuarium, dorosłego obecnie mężczyzny.

Przed wybudowaną z datków wiernych świątynią, stoi pomnik Jana Pawła II, przed którym klęczy ksiądz ofiarujący papieżowi bazylikę. Od początku dopatrywano się tam ówczesnego kustosza, który po nagłym (ok. kilkanaście lat temu) wycofaniu z życia religijnego, przebywa w domu seniora na terenie sanktuarium. W tym roku księża marinie, gospodarze licheńskiego sanktuarium, zamierzają uczcić 20-lecie pielgrzymki papieża do Polski i pobytu Jana Pawła II w Licheniu w czerwcu 1999 roku. Ujawnione w filmie skandaliczne zachowania, położą się zapewne cieniem na tych obchodach.

Niezależny film zrobiony przez Tomasza Sekielskiego i dostępny w sieci, wywołał poruszenie. Jak na razie, w odpowiedzi na przedstawione tam przypadki pedofilii, specjalne oświadczenie wydał abp Wojciech Polak, który przeprosił „za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła”.

Tekst: Anna Pilarska – LM.pl

adminInformacjeW filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele, pojawia się także wątek licheński. W filmie, który stał się zapisem dramatu osób wykorzystywanych przez księży, pojawia się także wątek licheński, a to za sprawą budowniczego bazyliki w Licheniu - księdza Eugeniusza Makulskiego. Autor filmu odczytuje list od molestowanego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
288 razy przeczytano