LM.pl

Mieszkańcy Lubomyśla mają niezwykłą atrakcję. W środku stawu zamontowali kolorową fontannę.

To jedyna miejscowość w gminie Ślesin, która może się pochwalić podświetlaną fontanną. Wszystko zaczęło się od chęci natlenienia zarybionego stawu.

– Pomyśleliśmy, że fajnie będzie jak ona będzie podświetlana – mówią Marcin Pawlak i Zdzisław Królak. – Zagospodarowaliśmy teren wokół stawu i teraz można tu przyjść, posiedzieć i nacieszyć oczy – dodają.

Staw to centrum integrujące mieszkańców Lubomyśla. Wycięli krzewy, zbudowali dwa pływające po wodzie domki i replikę statku „Pawełek”. Na środku natomiast znalazła się fontanna, która po zmroku świeci się na różne kolory. Jak się okazuje, to nie pierwsza inicjatywa mieszkańców.

– My sobie tak przychodzimy, patrzymy, zawsze jakiś pomysł wpada do głowy i robimy – podkreślają Marcin Pawlak i Zdzisław Królak.

Wcześniej, aktywni mieszkańcy swoimi siłami wybudowali studnię sołecką, która pompuje wodę do stawu. W razie potrzeby, gdyby w Lubomyślu pojawił się problem z wodą, będą mogli ją zapewnić dzięki studni.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Mieszkańcy Lubomyśla mają niezwykłą atrakcję. W środku stawu zamontowali kolorową fontannę. To jedyna miejscowość w gminie Ślesin, która może się pochwalić podświetlaną fontanną. Wszystko zaczęło się od chęci natlenienia zarybionego stawu. - Pomyśleliśmy, że fajnie będzie jak ona będzie podświetlana – mówią Marcin Pawlak i Zdzisław Królak. - Zagospodarowaliśmy teren wokół...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
261 razy przeczytano