przegladkoninski.pl

Policjanci z komisariatu w Ślesinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który uderzył fordem w drzewo i uciekł z miejsca kolizji.
– Nie dość, że był pijany, to jeszcze decyzją sądu do końca życia nie wolno mu kierować wszelkimi pojazdami. Na dodatek auto było kradzione – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W niedzielne popołudnie, około 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie został poinformowany o tym, że w Bylewie, niedaleko Lichenia Starego ktoś uderzył autem w drzewo, ale według zgłaszającego nikogo w samochodzie nie było.
– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili brak kierowcy. Na miejscu pozostał tylko ford. Rozpoczęły się poszukiwania osoby kierującej autem. Powiadomiony został też Szpitalny Oddział Ratunkowy, że może pojawić się osoba z obrażeniami komunikacyjnymi – mówi rzecznik.

Poszukiwania bardzo szybko przyniosły efekty. Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Łodzi podejrzewanego o spowodowanie kolizji w Helenowie Pierwszym. Wyczuli od niego silną woń alkoholu, a z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony do konińskiego szpitala.
– Tam pobrano od niego krew do badań na zawartości alkoholu. Szybko okazało się też, że auto zostało skradzione dwóm obywatelom Ukrainy, którzy mieszkają w Licheniu Starym – dodaje rzecznik.

Mężczyzna usłyszał w sumie dwa zarzuty: kierowanie w stanie nietrzeźwości pomimo nałożonego zakazu sądowego oraz krótkotrwałego użycia pojazdu, który następnie porzucił uszkodzony. Za pierwsze przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast za drugie nawet 8 lat więzienia. Nie przyznał się do stawianych zarzutów.

Źródło: Anna Chadaj – Przegląd Koniński
adminInformacjeprzegladkoninski.pl Policjanci z komisariatu w Ślesinie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który uderzył fordem w drzewo i uciekł z miejsca kolizji. – Nie dość, że był pijany, to jeszcze decyzją sądu do końca życia nie wolno mu kierować wszelkimi pojazdami. Na dodatek auto było kradzione – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
670 razy przeczytano