Zdjęcie: OSP Ślesin // Zalana droga w Honoratce po porannej nawałnicy

Konińscy strażacy mają pełne ręce roboty po porannej burzy, która przeszła nad regionem. Wichura zerwała dach z budynku mieszkalnego w Witnicy, w gminie Rzgów.

Po burzy i ulewach pozostały zalane piwnice, połamane gałęzie. Strażacy do takich zdarzeń wyjeżdżali 16 razy. Cały czas usuwają skutki burzy, wichury i deszczu.
– Najpoważniejsze skutki to zerwany dach budynku mieszkalnego w miejscowości Witnica, w gminie Rzgów. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Dach zerwał lokalną linię energetyczną i spadł na jezdnię. Strażacy zabezpieczyli budynek foliami i sprzątnęli to co zostało na drodze – mówi Michał Karczewski z konińskiej straży pożarnej.

Większość zgłoszeń dotyczyła zalanych posesji prywatnych. Woda dostała się też do biblioteki w Kleczewie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Zalana została również droga krajowa nr 25 w miejscowości Honoratka, która przez jakiś czas była nieprzejezdna. Poza tym strażacy zmagali się z kilkoma połamanymi drzewami i konarami na jezdni.

 

Źródło: LM.pl

adminInformacjehonoratka,nawałnica,podtopieniaKonińscy strażacy mają pełne ręce roboty po porannej burzy, która przeszła nad regionem. Wichura zerwała dach z budynku mieszkalnego w Witnicy, w gminie Rzgów. Po burzy i ulewach pozostały zalane piwnice, połamane gałęzie. Strażacy do takich zdarzeń wyjeżdżali 16 razy. Cały czas usuwają skutki burzy, wichury i deszczu. - Najpoważniejsze skutki...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
629 razy przeczytano