przegladkoninski.pl

W miniony wtorek w Warszawie odbyło się posiedzenie z okazji 25-lecia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z naszego regionu, a wśród nich wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki, który jest członkiem zespołu ds. systemu finansów publicznych oraz burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego działa w oparciu o zasadę równości. Każda ze stron ma taką samą liczbę przedstawicieli oraz współprzewodniczącego. Komisja jest ważną instytucją w procesie stanowienia prawa. Daje również możliwość merytorycznej dyskusji o sprawach ważnych dla obywateli. Jak ocenia Ryszard Nawrocki, zdecydowana większość prac Komisji to przykłady dobrej współpracy strony rządowej i samorządowej. Wśród wielu tysięcy rozpatrzonych spraw jedynie około 3 proc. stanowią projekty nieuzgodnione.

Na zdjęciu od lewej: wójt Ryszard Nawrocki (Stare Miasto), Minister SWiA Joachim Brudziński, burmistrz Mariusz Zaborowski (Ślesin).

opr. Olga Boksa

Źródło: Przegląd Koniński

adminInformacjeW miniony wtorek w Warszawie odbyło się posiedzenie z okazji 25-lecia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z naszego regionu, a wśród nich wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki, który jest członkiem zespołu ds. systemu finansów publicznych oraz burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski. Komisja Wspólna Rządu i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
279 razy przeczytano