przegladkoninski.pl

Druhowie OSP z Lichenia Starego znaleźli się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu strażackiego „Floriany’2018”. Gala odbyła się wczoraj w warszawskich Torwarach.

„Floriany” to konkurs, w którym wyłaniane zostają najlepsze jednostki ochotniczych straży pożarnych, mające na swoim koncie społecznie pożyteczne projekty i inicjatywy realizowane dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jakości życia lokalnej społeczności. W tym roku nagrody rozdawane były w 10 kategoriach między innymi: edukacja, bezpieczeństwo, współpraca zagraniczna czy sport. Poza kategoriami ściśle związanymi z jednostkami OSP wyłoniony został najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca. Druhowie z Lichenia złożyli dwa wnioski: jeden w kategorii edukacja, a w drugim zgłoszona została firma „Zakład Handlowo-Usługowo-Transportowy Marek Klimczak”, jako najlepszy przedsiębiorca działający społecznie.

Spośród 258 wniosków złożonych przez strażaków z całej Polski, do gali finałowej kapituła wyłoniła 54 z nich, w tym dwa złożone przez OSP Licheń Stary. W kategorii edukacja zostały nominowane 3 jednostki, w tym OSP Licheń. Zwyciężyła jednostka z Dzikowca, która jako jedyna OSP w Polsce podjęła się trudu prowadzenia szkoły społecznej i przedszkola w momencie, gdy te placówki zagrożone były likwidacją. Drugi projekt złożony przez licheńskich strażaków zdobył statuetkę „Florian 2018”.
– Uhonorowanie działalności pana Marka jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ pan Marek od wielu lat bezinteresownie angażuje się w realizację przedsięwzięć podejmowanych przez naszą jednostkę służąc swoim doświadczeniem sprzętem i zaangażowaniem – komentuje Piotr Maciejewski, prezes OSP w Licheniu Starym.

 

Źródło: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

adminInformacjeDruhowie OSP z Lichenia Starego znaleźli się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu strażackiego „Floriany’2018”. Gala odbyła się wczoraj w warszawskich Torwarach. „Floriany” to konkurs, w którym wyłaniane zostają najlepsze jednostki ochotniczych straży pożarnych, mające na swoim koncie społecznie pożyteczne projekty i inicjatywy realizowane dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jakości życia...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
199 razy przeczytano