LM.pl

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ślesinie świętował swoje 15-lecie. Nie zabrakło wykładów i programu artystycznego.

Dom Samopomocy w Ślesinie działa od 1 września 2004 roku i działa jako ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Miejsce w nim znaleźć może 35 mieszkańców powiatu konińskiego. ŚDS prowadzi treningi umiejętności społecznych, rozmowy terapeutyczne, zajęcia relaksacyjne, a także rozwija umiejętności i zapewnia kreatywne spędzanie wolnego czasu.

LM.pl

Kilka dni temu placówka świętowała swój jubileusz. Uroczystość otworzył kierownik ośrodka – Marek Jegliński, który podkreślił, że przypada on w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Gościem, który przypomniał historię ŚDS był pierwszy jego kierownik – Tomasz Majewski. Wszyscy zaproszeni goście, wspólnie z uczestnikami ŚDS oraz ich rodzinami, wzięli udział w wykładach na temat strategii codziennego dbania o zdrowie psychiczne i unikania zagrożeń.

Świętowanie nie mogło obyć się bez wspólnej zabawy przy muzyce. Swój talent poetycki zaprezentowała Leokadia Prus, uczestniczka ŚDS, a uroczystość uświetniły wokalistki ze Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kleczewie.

Źródło: LM.pl

adminInformacjeLM.pl Środowiskowy Dom Samopomocy w Ślesinie świętował swoje 15-lecie. Nie zabrakło wykładów i programu artystycznego. Dom Samopomocy w Ślesinie działa od 1 września 2004 roku i działa jako ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Miejsce w nim znaleźć może 35 mieszkańców powiatu konińskiego. ŚDS prowadzi treningi umiejętności społecznych, rozmowy terapeutyczne,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
155 razy przeczytano