przegladkoninski.pl

Można się spodziewać, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ponad 400-metrowego odcinka ulicy Ślesińskiej (do wiaduktu w Honoratce, czyli do granicy z gminą Ślesin) oraz prawie kilometra Przemysłowej (na wysokości ulicy Gaj). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, bo najprawdopodobniej wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy.

Przetarg wygrała firma Skanska i wykona te prace za około 5,8 miliona złotych (brutto). Dofinansowanie z rządowego programu wynosi prawie 1 milion 600 tysięcy złotych.

Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty. Wtedy oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, jaką ZDM zamierzał przeznaczyć na to zadanie. Były zapowiedzi, że w kolejnym nie zostaną ujęte już ekrany dźwiękochłonne (przy ulicy Ślesińskiej), bo ich koszt to ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Po protestach mieszkańców i radnych tak się nie stało i to zadanie nie zostało „wyrzucone”.

Najprawdopodobniej prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

– Została zawarta umowa. Firma już działa, zamawia materiały – mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. Wszystko wskazuje na to, że będzie tam wprowadzony ruch wahadłowy. Termin zakończenia prac to 15 listopada tego roku.

 Tekst: Marcin Szafrański
adminInformacjeMożna się spodziewać, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ponad 400-metrowego odcinka ulicy Ślesińskiej (do wiaduktu w Honoratce, czyli do granicy z gminą Ślesin) oraz prawie kilometra Przemysłowej (na wysokości ulicy Gaj). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, bo najprawdopodobniej wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy. Przetarg wygrała firma...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
441 razy przeczytano