Remont „Pawełka”, jedyne w powiecie konińskim kąpieliska i przygotowana przystań wodna. Ślesin czeka na turystów.

Przygotowania do sezonu letniego ruszyły w Ślesinie wczesną wiosną. Na przystani przeprowadzono między innymi przegląd techniczny pomostów i wymieniono uszkodzone elementy, sprawdzono stan żurawia, pomalowano ławki i chatę grillową.

Gotowy do rejsów jest statek „Pawełek”, któremu w ubiegłym roku skończył się okres ważności świadectwa zdolności do żeglugi. Jak informuje Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, przeprowadzono niezbędne prace, w tym: wymianę instalacji elektrycznej, osprzętu silnika, remont windy kotwiczej i instalacji elelktrycznej, a także przebudowę urzędzeń sterujących.

– Na chwilę obecną statek jest sprawny i otrzymał świadectwo żeglugowe do 2023 roku – mówi Mariusz Zaborowski.

Konieczna będzie jednak jego inspekcja na lądzie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, czyli w 2019 roku.

Poza atrakcją pływającą Ślesina, turyści lubią korzystać z tamtejszych kąpielisk. Już jesienią ubiegłego roku przygotowano dokumentację umożliwiającą utworzenie kąpielisk zgodnie z nowymi przepisami. I tak korzystać z wody można na plażach w Licheniu Starym, przy ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Gwarek” w Ślesinie, a także na przystani i przy parku miejskim w Ślesinie.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2017/07/IMG_1651-1024x652.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2017/07/IMG_1651-150x150.jpgadminInformacjeRemont „Pawełka”, jedyne w powiecie konińskim kąpieliska i przygotowana przystań wodna. Ślesin czeka na turystów. Przygotowania do sezonu letniego ruszyły w Ślesinie wczesną wiosną. Na przystani przeprowadzono między innymi przegląd techniczny pomostów i wymieniono uszkodzone elementy, sprawdzono stan żurawia, pomalowano ławki i chatę grillową. Gotowy do rejsów jest statek „Pawełek”, któremu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
511 razy przeczytano