przegladkoninski.pl

Wygląda na to, że w przyszłym roku przy skrzyżowaniu w Honoratce (gmina Ślesin) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontuje sygnalizację świetlną. Obecnie dochodzi tam do groźnych wypadków samochodowych. Czy takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu?

Niedawno z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawiali ślesińscy urzędnicy. O szczegóły tych rozmów podczas ostatniej sesji rady miejskiej pytał radny Paweł Janczewski.

Jak wiadomo, na skrzyżowaniu w Honoratce dochodzi do groźnych wypadków i mieszkańcy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Jest duża szansa, że w przyszłym roku w tym miejscu będzie zamontowana sygnalizacja świetlna, choć – jak przyznał burmistrz Mariusz Zaborowski – dokumentacja na to zadanie jeszcze przez GDDKiA nie jest wykonana.

– Zgłaszaliśmy też taki problem, że głównie do wypadków dochodzi w nocy lub nad ranem – mówił Mariusz Zaborowski. A w tym czasie działają pomarańczowe migające światła. – Samochody więc nadal będą mogły szybko przez to skrzyżowanie przejeżdżać – powiedział burmistrz Ślesina. – Po naszej sugestii dyrektor mówił, że zasugeruje projektantom, by to skrzyżowanie było jeszcze na tyle przebudowane, żeby powodowało ograniczenie prędkości, ale też nie wyklucza postawienia fotoradaru.

Żródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminInformacje  Wygląda na to, że w przyszłym roku przy skrzyżowaniu w Honoratce (gmina Ślesin) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontuje sygnalizację świetlną. Obecnie dochodzi tam do groźnych wypadków samochodowych. Czy takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu? Niedawno z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawiali ślesińscy urzędnicy. O...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
329 razy przeczytano