konin.policja.gov.pl

Policjanci badają przyczyny wypadku, ale okoliczności wskazują na to, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Tragedia rozegrała się w niedziele 10 grudnia około godziny 22:00 w miejscowości Ignacewo w gminie Ślesin. 62 -letni mężczyzna kierujący samochodem VW LT w terenie zabudowany, na oświetlonym odcinku drogi, z ograniczeniem prędkości do 40km/h na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w ścianę budynku. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe podjęły czynności zmierzające do wydostania zakleszczonego mężczyzny z pojazdu oraz udzieleniu niezbędnej pomocy jemu oraz pasażerowi. Niestety pomimo podjętych czynności reanimacyjnych kierujący poniósł śmierć.

Uszkodzony w trakcie wypadku budynek sklepu w Ignacewie.

Policjanci przypominają i apelują o rozwagę i rozsądek. Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety, wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu, śniegu, czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ!

adminKronika policyjnaPolicjanci badają przyczyny wypadku, ale okoliczności wskazują na to, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Tragedia rozegrała się w niedziele 10 grudnia około godziny 22:00 w miejscowości Ignacewo w gminie Ślesin. 62 -letni mężczyzna kierujący samochodem VW LT w terenie zabudowany, na oświetlonym odcinku drogi, z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
729 razy przeczytano