przegladkoninski.pl

Rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów! – alarmuje konińska policja. W Ślesinie pod koniec sierpnia jadący rowerem mężczyzna potrącił idącą tą samą ścieżką kobietę. Zdarzenie wyglądało groźnie, bo piesza upadła na chodnik i doznała obrażeń.

– Na pierwszy rzut oka na tyle poważnych, że wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy KMP w Koninie.

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu – przybywa więc uczestników ruchu drogowego na jednośladach. Niestety pojawiają się też niebezpieczne zdarzenia z ich udziałem i z ich winy.

Do bardzo groźnych zdarzeń doszło kilka dni temu w Toruniu i w Poznaniu. W pierwszym przypadku dwaj mężczyźni jechali po przejściu dla pieszych (bez drogi dla rowerów) na jednym rowerze – jeden kierował, a drugi siedział na kierownicy. Potrącili 90-letnią kobietę, która zmarła w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Natomiast w Poznaniu zderzyli się ze sobą dwaj rowerzyści jadący drogą dla rowerów. Obydwaj trafili do szpitala, a stan jednego z nich jest ciężki.

W przypadku kobiety potrąconej w Ślesinie, na szczęście skończyło się na potłuczeniach.

– Ale do tragedii był naprawdę blisko. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże winę rowerzysty, to zostanie on ukarany mandatem – mówi rzecznik i dodaje, że ostatnie doniesienia świadczą o tym, iż nie wszyscy poruszający się na rowerach przestrzegają zasad bezpieczeństwa.
– Przepisy mogą określać ramy i wyznaczać pewien porządek na drogach, ale nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i kultury wobec innych użytkowników dróg, czy ścieżek rowerowych. Dlatego apelujemy, aby każdy brał pod uwagę, że oprócz niego na drodze znajdują się inni użytkownicy. Zachowujmy się wobec nich tak, jakbyśmy chcieli, żeby oni zachowywali się wobec nas – mówi Marcin Jankowski.

Anna Chadaj – Przegląd Koniński
adminKronika policyjnaprzegladkoninski.pl Rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów! – alarmuje konińska policja. W Ślesinie pod koniec sierpnia jadący rowerem mężczyzna potrącił idącą tą samą ścieżką kobietę. Zdarzenie wyglądało groźnie, bo piesza upadła na chodnik i doznała obrażeń. – Na pierwszy rzut oka na tyle poważnych, że wezwany na miejsce zespół karetki...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
181 razy przeczytano