umig.slesin.pl

W niedzielę 17 czerwca funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji pojawiły się w Licheniu Starym, aby rozmawiać i ostrzegać mieszkańców i pielgrzymów. Bardzo wielu ludzi chętnie skorzystało z okazji podniesienia swojej wiedzy o bezpieczeństwie.

Realizacja programu „Razem dla bezpieczeństwa” jest już widoczna niemal na każdym kroku, w każdej miejscowości powiatu. Coraz więcej ludzi może skorzystać ze spotkań z policjantami konińskiej komendy. Wczorajsze spotkania pokazują, że i mieszkańcy spoza naszego powiatu mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszych policjantów.
Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji w porozumieniu z duszpasterzami Sanktuarium w Licheniu Starym postanowiły ostrzec pielgrzymów. Co roku w tym miejscu pojawiają się tysiące potencjalnych ofiar kieszonkowców, oszustów, czy innych przestępców. Warto więc przybliżać najczęściej starszym osobom zasady bezpiecznego zachowania się.
Każdy kto zechciał na chwilę zatrzymać się przy policyjnym stoisku dostał ulotki z informacjami jak zapobiegać próbom kradzieży i oszustw na szkodę seniorów, a także o przepisach ruchu drogowego jakie obowiązują jego pieszych uczestników. Otrzymali też elementy odblaskowe, jakich trzeba używać po zmroku poza terenem zabudowanym. Policjantki przybliżały też cel i sp[osób korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda, a ponieważ w Licheniu Starym jest szeroki dostęp do jeziora, a niedawno utonął tam mężczyzna, rozmowy i ulotki dotyczyły też bezpieczeństwa na terenach przywodnych, realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Marcin Jankowski
Oficer prasowy
KMP w Koninie
podkom. Marcin Jankowski
(63) 247 21 27, 603 11 55 37
adminKronika policyjnaW niedzielę 17 czerwca funkcjonariuszki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji pojawiły się w Licheniu Starym, aby rozmawiać i ostrzegać mieszkańców i pielgrzymów. Bardzo wielu ludzi chętnie skorzystało z okazji podniesienia swojej wiedzy o bezpieczeństwie. Realizacja programu „Razem dla bezpieczeństwa” jest już widoczna niemal na każdym...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
342 razy przeczytano