– W Licheniu Starym złodziej wszedł na teren działki budowlanej i przeciął łańcuch od garażu, z którego wyniósł agregat prądotwórczy, tynkowo-malarski oraz wiertarkę – wymienia Zbigniew Janusz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. – Straty oszacowane zostały na 9,5 tysiąca złotych.

Bez ofiar śmiertelnych na drogach oraz poważnych zdarzeń upłynął długi weekend w Koninie i regionie. W ciągu czterech dni doszło do jednego wypadku, w którym ranny został 18-letni motorowerzysta. Policjanci zatrzymali 10 praw jazdy i nałożyli na kierowców prawie 300 mandatów. Do izby zatrzymań trafił 29-letni mężczyzna, który miał znieważyć i kopnąć funkcjonariuszy.

Wypadek, w którym ranny został 18-latek, wydarzył się w Budzisławiu Kościelnym. 37-letni kierowca peugeota podczas skrętu w lewo uderzył w młodego mieszkańca gminy Kleczew. Poszkodowany został przewieziony do szpitala ze zwichniętym obojczykiem i złamaną nogą.

W ciągu pięciu dni doszło także do ponad 40 kolizji. Policjanci namierzyli pięciu pijanych kierowców samochodów i 11 nietrzeźwych rowerzystów.

Niestety, znać o sobie dali złodzieje. Najbardziej zuchwałą kradzież odnotowano 15 sierpnia na przystanku PKS przy ulicy Dworcowej w Koninie. Nieznany sprawca okradł emeryta wyjmując mu z kieszeni koszuli portfel dokumentami i pieniędzmi (ponad 500 złotych).

Nieznani sprawcy włamali się też do domku letniskowego przy ulicy Gajowej, do którego dostali się przez lufcik. Skradli elektronarzędzia warte ponad 2 tysiące złotych.

Wczoraj około godziny 23.20 na ulicy Dworcowej 29-letni mężczyzna znieważył umundurowanych policjantów .

– Jednego z nich miał kopnąć. Jeśli ten zarzut się potwierdzi, odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy – dodaje rzecznik.

Źródło: Przegląd Koniński

adminKronika policyjna– W Licheniu Starym złodziej wszedł na teren działki budowlanej i przeciął łańcuch od garażu, z którego wyniósł agregat prądotwórczy, tynkowo-malarski oraz wiertarkę – wymienia Zbigniew Janusz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. – Straty oszacowane zostały na 9,5 tysiąca złotych. Bez ofiar śmiertelnych na drogach oraz poważnych zdarzeń upłynął długi...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
405 razy przeczytano