lm.pl

Dwóch mieszkańców Poznania w wieku 20 i 28 lat zaatakowało trzech mężczyzn w Licheniu na cmentarzu. Napastników zatrzymali policjanci z komisariatu w Sompolnie.

– Zupełnie niewytłumaczalne było zachowanie dwóch mieszkańców Poznania, którzy wieczorem na terenie sanktuarium w Licheniu Starym zaatakowali trzech mężczyzn i uszkodzili płytę jednego z nagrobków – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. – Jednemu z nich rozcięli łuk brwiowy i zniszczyli okulary. Na kolejne ofiary wybrali sobie grabarzy, którzy właśnie kopali grób. Mężczyznę, który był właśnie w kopanym grobie zaczęli uderzać grubą deską i łopatą w głowę. Może on mówić o sporym szczęściu, że nie odniósł żadnych obrażeń. Drugi z zaatakowanych mężczyzn natychmiast powiadomił policję.

Na miejsce bójki zostali wysłani policjanci z komisariatu w Sompolnie. Zatrzymani mężczyźni byli pijani – jeden miał w organizmie ponad promil, a drugi prawie półtora promila alkoholu. Natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieją będą z nimi wykonywane dalsze czynności procesowe. W tej chwili śledczy biorą pod uwagę postawienie mężczyznom dwóch zarzutów: udział w bójce i uszkodzenie mienia. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje odpowiednio do 3 i do 5 lat więzienia.

Fot. KMP w Koninie

Źródło: LM.pl

adminKronika policyjnaDwóch mieszkańców Poznania w wieku 20 i 28 lat zaatakowało trzech mężczyzn w Licheniu na cmentarzu. Napastników zatrzymali policjanci z komisariatu w Sompolnie. - Zupełnie niewytłumaczalne było zachowanie dwóch mieszkańców Poznania, którzy wieczorem na terenie sanktuarium w Licheniu Starym zaatakowali trzech mężczyzn i uszkodzili płytę jednego z nagrobków – informuje Marcin...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
306 razy przeczytano