przegladkoninski.pl

Jedenaście półtoralitrowych butelek whisky i jedną litrową „czystej” wódki ukradli złodzieje ze sklepów w Strzelnie i w Ślesinie. Nie długo jednak cieszyli się łupem, gdyż na ich drodze stanął policjant z Wydziału Sztab Policji KMP w Koninie. Jednego sprawcę udało się mu zatrzymać, drugi zdołał uciec.

Młodszy aspirant Marcin Kowalski jest policjantem z blisko 15-letnim stażem służby. Na co dzień ma przed sobą monitory komputerów, bo zajmuje się informatyczną obsługą patroli i zdarzeń. W piątek, 30 listopada musiał się zmierzyć z realną sytuacją.

Tego dnia około godziny 10.40 funkcjonariusz jechał ulicą w Ślesinie, gdy w pewnym momencie zauważył, że z jednego z dyskontów wybiegają trzy pracownice i najwyraźniej kogoś gonią.
– Po przejechaniu kilkuset metrów zobaczył dwóch mężczyzn, pędzących trzymając w rękach butelki z whisky. Funkcjonariusz zatrzymał auto przy krawędzi i ruszył w pościg za mężczyznami. Obezwładnił i zatrzymał jednego z nich. Drugiemu udało się uciec – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Zatrzymanego złodzieja policjant przewiózł do ślesińskiego komisariatu i przekazał policjantom. Ci natychmiast rozpoczęli poszukiwania drugiego ze sprawców kradzieży i niedługo potem go zatrzymali.
– Okazało się jednak, że w skład szajki wchodził jeszcze jeden mężczyzna. Ten po krótkim czasie sam zgłosił się do komisariatu w Ślesinie. Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 19 – 22 lata – dodaje rzecznik.

Złodzieje ze sklepu w Ślesinie ukradli cztery butelki whisky, ale policjanci znaleźli przy nich w sumie aż jedenaście i jedną „czystej” wódki. Wcześniej pojawili się bowiem w takim samym dyskoncie w Strzelnie. Straty właściciela sklepów oszacowano na ponad 1600 zł.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Grozi im po 5 lat więzienia.

adminKronika policyjnaJedenaście półtoralitrowych butelek whisky i jedną litrową „czystej” wódki ukradli złodzieje ze sklepów w Strzelnie i w Ślesinie. Nie długo jednak cieszyli się łupem, gdyż na ich drodze stanął policjant z Wydziału Sztab Policji KMP w Koninie. Jednego sprawcę udało się mu zatrzymać, drugi zdołał uciec. Młodszy aspirant Marcin Kowalski...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
150 razy przeczytano