LM.pl

Policjanci z konińskiej drogówki i prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prowadzili działania na drogach w Ślesinie i w Skulsku. Miały one na celu przypominanie o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

Wielu kierowców zostało zaskoczonych przez policyjne patrole, które w towarzystwie samorządowców i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kontrolowały przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Celem przypominanie i edukowanie czym grozi nieużywanie tych elementów w samochodach.

Wraz z policjantami na miejscach kontroli obecni byli przedstawiciele samorządów lokalnych, którzy wzorowym kierowcom wręczali upominki. Natomiast ci niesforni obligowani byli do skorzystania ze specjalnego urządzenia imitującego zderzenie przy bardzo niewielkiej prędkości. Obsługiwali je pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Urządzenie składa się z niewielkiej pochylni, po której zjeżdża fotel, a na nim człowiek zapięty w pas bezpieczeństwa. Można wyobrazić sobie, co dzieje się z człowiekiem przy większych prędkościach.

Zdarzył się jednak tego dnia przypadek ekstremalny – kobieta przewoziła trójkę dzieci, z których tylko jedno zapięte było w fotelik. Poza tym policjanci stwierdzili, że auto jest w złym stanie technicznym. Za przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami kobieta ukarana została 150 zł mandatem, a na jej konto „wpłynęło” 6 punktów karnych.

Fot. KMP w Koninie 

Tekst: LM.pl

adminKronika policyjnaLM.pl Policjanci z konińskiej drogówki i prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prowadzili działania na drogach w Ślesinie i w Skulsku. Miały one na celu przypominanie o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci. Wielu kierowców zostało zaskoczonych przez policyjne patrole, które w towarzystwie samorządowców i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
440 razy przeczytano