Wybory prezydenckie zakończyły się wyrównanym wynikiem, ale jednak nieznaczna większość Polaków opowiedziała się za przedłużeniem kadencji Andrzeja Dudy, 51%. Kampania pokazała zaostrzające się podziały w społeczeństwie na różnych płaszczyznach. Również regionalnych. Gdyby Wielkopolska miała decydujący głos wygrałby Rafał Trzaskowski z 55% poparciem. Powiat koniński należał do najbardziej przychylnego w regionie obozowi rządzącemu – 68% mieszkańców poparło Andrzeja Dudę.

W gminie Ślesin głosowało na niego mniej wyborców, bo 63%. Samo miasto Ślesin w większości wybrało Rafał Trzaskowskiego, na Dudę głosowało tu 48% osób, ale na wsi już 68%. W Komisji Wyborczej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie Rafał Trzaskowski zyskał 53%. Andrzej Duda był najchętniej wybieranym kandydatem w Ignacewie – 78% poparcia.

Poparcie dla Andrzeja Dudy w gminie Ślesin w wyborach II tury 12 lipca 2020.

Wielkoposka podzielona pod względem preferencji wyborczych.
adminInformacjeWybory prezydenckie zakończyły się wyrównanym wynikiem, ale jednak nieznaczna większość Polaków opowiedziała się za przedłużeniem kadencji Andrzeja Dudy, 51%. Kampania pokazała zaostrzające się podziały w społeczeństwie na różnych płaszczyznach. Również regionalnych. Gdyby Wielkopolska miała decydujący głos wygrałby Rafał Trzaskowski z 55% poparciem. Powiat koniński należał do najbardziej przychylnego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
238 razy przeczytano