Mieszkańcy Mikorzyna, a szczególnie kobiety, należą do najaktywniejszych w gminie Ślesin. Jako członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ciągle coś organizują, a jesień była szczególnie pracowita. Poniżej przedstawiamy w jakich przedsięwzięciach brały udział.

19 października, w ramach współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie, członkinie KGW Mikorzyn uczestniczyły W dożynkach dla wszystkich grup przedszkolnych. Część artystyczną, nawiązującą do obrzędów dożyn kowych, przedstawiła grupa XII (Sówki) przygotowana przez p. Lidię Kwaśniewska. Nad przebiegiem uroczystości czuwały również panie: Ludmiła Wysocka i Sylwia Szczepaniak. Delegacje wszystkich oddziałów przedszkolnych utworzyły barwny korowód z darami dożynkowymi.
Wśród zaproszonych gości byli rolnicy z gminy Ślesin, państwo Grażyna i Daniel Ejm i pani Słodkiewicz. Dzieci mogły zobaczyć, jakimi narzędziami posługiwali się dawniej rolnicy podczas żniw. Jak przystało na dożynki, nie mogło zabraknąć chleba z tegorocznych zbiorów.

17 listopada w świetlicy wiejskiej w Mikorzynie odbyły się warsztaty na wykona nie ozdób bożonarodzeniowych. Dzieci, rodzice, a także babcie ciekawie spędzili sobotnie popołudnie wykonując ozdoby świąteczne. Takie spotkanie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu pań z KGW w Mikorzynie oraz pań: Karoliny Wcisłek i Agaty Chmurskiej.

29 listopada do świetlicy w Mikorzynie przyjechali uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Marzeną Szkołut-Pokrywczyńską i p. Beatą Kaczorkiewicz. Gospodynie przywitały gości uśmiechem i ciepłym
słowem. Dzieci wspólnie z paniami wałkowały ciasto, wykrawały i ozdabiały pierniki. Było ciepło, goździkowo, cynamonowo… i radośnie. Pierniczki się udały! Miały kształt gwiazdek, bombek, serc… Wychowawczynie pierwszaków dziękują Małgorzacie i Henrykowi Chmurskim oraz paniom: Irenie Godzich, lrenie Augustyniak,
Dorocie Pilarskiej i Jolancie Kozyra za to, że swoim zaangażowaniem, cierpliwością i chęcią dzielenia się z innymi sprawiają, iż świat jest piękny.

1 grudnia w sołectwie Mikorzyn odbyło się spotkanie kulturalne pt. „Powitanie Mikołaja”. Była to impreza rodzinna, w której brało udział 58 dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Dzieci bawiły się pod okiem animatorów.
Uroczyście zapalono lampki na choince. Najważniejszym punktem programu był przyjazd Mikołaja. Każde dziecko otrzymało od niego paczkę. O słodki poczęstunek dla uczestników spotkania zadbały mieszkanki Mikorzyna, które upiekły pyszne ciasta.

Sołtys Henryk Chmurski składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom za przybycie: paniom z KGW Mikorzyn, druhom z OSP Mikorzyn i wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji spotkania.

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 12/2018

adminInformacjeMieszkańcy Mikorzyna, a szczególnie kobiety, należą do najaktywniejszych w gminie Ślesin. Jako członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ciągle coś organizują, a jesień była szczególnie pracowita. Poniżej przedstawiamy w jakich przedsięwzięciach brały udział. 19 października, w ramach współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie, członkinie KGW Mikorzyn uczestniczyły W dożynkach dla...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
144 razy przeczytano